Zespół Szkolno-Przedszkolny w Słupi Kapitulnej

Laboratoria Przyszłości

„Laboratoria przyszłości” - dzięki technologii 3D w prosty sposób możliwe jest tworzenie niezwykłych przestrzennych konstrukcji. Rysowanie Długopisem 3D to rozwijanie kreatywności i nauka planowania przestrzennego. Korzystając z długopisów 3D ćwiczymy także zdolności manualne. Uczniowie w łatwu sposób mogą przekonać się, że długopisy 3D to narzędzia bezpieczne w użyciu, łatwe i intuicyjne, z bardzo dużym potencjałem edukacyjnym.

Drukarka 3D- na zajęciach uczniowie dowiadują się czym jest Drukarka 3D, jak jest zbudowana, w jaki sposób działa. Poznają materiały czyli filamenty z jakich można drukować i w jakim celu można wykorzystywać takie wydruki. Kolejnym etapem jest zapoznanie z oprogramowaniem w jakim można tworzyć projekty, które następnie drukuje się na Drukarce 3D.

.Robotyka z Lego Education WeDo. Każdy projekt to okazja do poznania zjawisk fizycznych poprzez liczne eksperymenty oraz naucza podstaw mechaniki. Robot, aby zadziałał musi zostać zaprogramowany. Na zajęciach pokazywane jest jak praktycznie wykorzystać komputer. Ponadto uczymy się algorytmicznego oraz logicznego myślenia, a także prostego blokowego języka programowania. Poznane zagadnienia takie jak warunki i pętle występują praktycznie w każdym języku programowania. Budowanie z klocków rozwija motorykę dziecka, jego wyobraźnię i postrzeganie przestrzenne.